Amalgám tömések cseréje
Az amalgám alkotóelemeinek kb. fele folyékony higany, a másik fele pedig fémpor, mely kb 65% ezüstöt, 29% ónt, 6% rezet, 2% cinket és 3% higanyt tartalmaz.
Ezen összetevők közül a legkevésbé kívánatos hatást a higany váltja ki, ugyanis a higany sói túlérzékenységet, allergiát okozhatnak, a szervezet ellenanyagot termel, mely a vesében lerakódva veseelégtelenséghez vezet.
A rágás, töméssérülés vagy korrózió következtében felszabaduló higany máj-, vese-,tüdő-,csont, szájnyálkaháryta és bélflóra-elváltozásokat illetve neurotoxikus hatást vált ki. Krónikus jellege miatt először csak funkcionális, később pedig szervi elváltozások is kialakulhatnak. Ha pedig a szájüregben más fém is jelen van ( arany inlay, fémkerámia korona vagy fémlemez pótlás), a fellépő galvanizmus miatt a helyzet még súlyosabbá válhat.
A toleranciaszint betegenként változó, egyesek immunrendszere képes harmonizálni e folyamatokat, míg másoknál kimutatható a káros higanykioldódás. Intézetünkben működő Mora fogászati teszt segítségével megállapítható, hogy mely tömések cseréje szükséges, és hol nem olyan számottevő a higanykioldódás, hogy a szervezetet károsítsa. Ilyen esetekben, csak akkor indokolt az amalgám eltávolítása, ha a tömés állapota nem megfelelő, hiányos, korrodálódott, alászuvasodott, stb. így megkíméljük a szervezetet egy felesleges sokktól.
Az amalgámtömés eltávolítását nagyon körültekintően, speciális elszívást alkalmazva végezzük, hogy ne kerüljön a szervezetbe amalgámreszelék. Intézetünkben dolgozó természetgyógyász szakorovok segítségével amalgám, illetve nehézfémkivezetésre is lehetőség van homeopátiás szerekkel, hogy az évek alatt a szervezetben lerakódott káros anyagok kiürülését elősegítsék.
A Mora biorezonanciás készülék visszavezeti a szervezetbe az eltávolított amalgámdarab káros rezgéseinek inverzét, így az interferencia elve alapján kiolthatók a kitesztelt allergiát kiváltó elektromágneses rezgések.